Arabhästen i Sporten 15/7 - 17/7

Klass 111 Trail, D
Klass 112 Western Pleasure, D
Klass 113 Western Horsemanship, D
Klass 114 Reining, D
Klass 115 Western Riding, D
Klass 121 Trail, C
Klass 122 Western Pleasure, C
Klass 123 WesternHorsemanship, C
Klass 124 Reining, C
Klass 125 Western Riding, C
Klass 127 Ranch Riding, C
Klass 131 RM - Trail, B
Klass 132 RM - Western Pleasure, B
Klass 133 RM - Western Horsemanship, B
Klass 134 RM - Reining, B
Klass 136 RM - Versatile Horse, B
Klass 137 RM - Ranch Riding, B
Klass 138 RM - Ranch Trail, B
Klass 201 0.50, 0.60 - Hoppning. Bed. Clear Round
Klass 209 Terränghoppning, 80 cm
Klass 212 Hoppning 70 cm, två faser 382.4:6 (A+A:0)
Klass 222 Hoppning 80 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)
Klass 232 Hoppning 90 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)r
Klass 242 Hoppning 100 cm, Bed A:1a
Klass 263 SM/NM - Hoppning 105 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)
Klass 274 SM/NM - Hoppning 110 cm, Bed A:1b
Klass 309 Classic Pleasure, Novice
Klass 310 Classic Pleasure, Master
Klass 311 Dressyr Lätt C:1 2015
Klass 321 Dressyr Lätt B:1 2015
Klass 322 Dressyr Lätt B:3 2007
Klass 331 Dressyr Lätt A:1 2007
Klass 342 Dressyr Msv C:1 2011
Klass 351 SM/NM - Dressyr Msv B:2 2006,
Klass 352 SM/NM - Dressyr Msv B:4 2003,
Klass 411 Working Equitation, LB, dressyr
Klass 411 Working Equitation, LB, teknik
Klass 411 Working Equitation, LB, speed
Klass 601 Pole Bending
Klass 602 Speed 400 m
Klass 603 Barrel Racing
Klass 701 Damsadel
Klass 702 Native Costume
Klass 708 Tillgodoräknad Distanstävling
Klass 709 Tillgodoräknad Galopptävling
Klass 901 Utställning, hingstklass
Klass 902 Utställning, valackklass
Klass 903 Utställning, stoklass


Ovansundet Entrepenads
Klass 111 Trail, D

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. MICHAEL FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)
2. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
3. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT



Sweet Arabians
Klass 112 Western Pleasure, D

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL
2. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
3. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
4. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT



Grazelands
Klass 113 Western Horsemanship, D

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL
2. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
3. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT
4. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
5. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA



Rörvalls Arabstuteris
Klass 114 Reining, D

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
2. MICHAEL FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)
3. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
4. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
5. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT
6. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL



Agrias
Klass 115 Western Riding, D

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
2. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
3. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT
4. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL



Montagne Arabians (Maud & Lennart Arnrup)
Klass 121 Trail, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. ---
2. KARIN FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)
3. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY
4. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR



Sophisticated Arabians
Klass 122 Western Pleasure, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
1. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY
2. ---
3. ANNA LUNDHOLM, Sverige24. JB MONA LISA



Stall Hultets
Klass 123 WesternHorsemanship, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. ANNA LUNDHOLM, Sverige24. JB MONA LISA
2. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY
3. KARIN FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)
4. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
5. ---



Reijo Jokiniemi's
Klass 124 Reining, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. ELIN EDLING, Sverige19. GRAND
1. KARIN FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)



Anders Aspgren Byggs
Klass 125 Western Riding, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. ---
2. ANNA LUNDHOLM, Sverige24. JB MONA LISA
3. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY



Lise-Lotte Almqvist's
Klass 127 Ranch Riding, C

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
2. KARIN FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)
3. ---
4. ---



Sätra Gårds
Klass 131 RM - Trail, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
2. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
3. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR



Tärenäs Arabstuteris
Klass 132 RM - Western Pleasure, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
2. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
3. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
4. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX



Smedgården Arabstuteris
Klass 133 RM - Western Horsemanship, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
2. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
3. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
4. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE



Waldemar Wass
Klass 134 RM - Reining, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
2. ELIN EDLING, Sverige19. GRAND
3. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
4. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
5. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE



RaMa Medicals
Klass 136 RM - Versatile Horse, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
2. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
3. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX



Miedl's Arabians
Klass 137 RM - Ranch Riding, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
2. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
3. ELIN EDLING, Sverige19. GRAND
4. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
5. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX



Slängsboda Stuteris
Klass 138 RM - Ranch Trail, B

Domare:Ingela Ynghagen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
2. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
3. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
4. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE



RaMa Medicals
Klass 201 0.50, 0.60 - Hoppning. Bed. Clear Round

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
2. ALEXANDRA JOHANSSON, Sverige52. TA CUBUS
3. KATRINA EHNGREN, Sverige37. MISTRA
4. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
5. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA
6. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ
7. ---
8. ELIN JANSSON, Sverige43. NEVYN



Crabbet.se's
Klass 209 Terränghoppning, 80 cm

Domare:Göran Ericsson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. SARA ROTHMAN, Sverige63. VIVA NIVINCI
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. ---
3. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
4. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ
5. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
6. VIKTORIA WINBERG, Sverige23. JAMB
7. BEATRICE HAGSTRÖM, Hofors RS30. MACKENZIE
8. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
9. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
10. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Agrias
Klass 212 Hoppning 70 cm, två faser 382.4:6 (A+A:0)

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. SARA ROTHMAN, Sverige63. VIVA NIVINCI
1. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
2. ---
3. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige37. MISTRA
4. ANYA ERNEST, Sverige1. AL RAAI
5. ---
6. ---
7. BEATRICE HAGSTRÖM, Hofors RS30. MACKENZIE
8. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
9. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA
10. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM
11. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark28. LILIUZ



Björkehill Arabers
Klass 222 Hoppning 80 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. HELENE BERGSTØL, Norge60. W-V-T BEATRICE
1. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark28. LILIUZ
2. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige37. MISTRA
3. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ
4. ---



Norrsken Arabers
Klass 232 Hoppning 90 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)r

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. HELENE BERGSTØL, Norge60. W-V-T BEATRICE
2. ANNBJÖRG HOLM, Norge49. SR EL PATRON
3. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
4. ---
5. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ



Ledartränarnas
Klass 242 Hoppning 100 cm, Bed A:1a

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. ANNBJÖRG HOLM, Norge49. SR EL PATRON
3. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
4. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
5. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Scandinavian Stud & Racings
Klass 263 SM/NM - Hoppning 105 cm, två faser 382.4:3 (A:0+A:0)

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
3. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
4. SELMA SALOMONSSON, Sverige22. HASIKA
5. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Gimmick Arabians
Klass 274 SM/NM - Hoppning 110 cm, Bed A:1b

Domare:Marie Johnson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
3. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
4. SELMA SALOMONSSON, Sverige22. HASIKA
5. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Prinsens Arabers
Klass 309 Classic Pleasure, Novice

Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
02. EVA SLÄTIS, Sverige56. TS NIENYA
01. JOHANNA ERICSSON, Sverige64. PRADAS ROSE
1. ---
2. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
3. PIA LEWERENTZ, Sverige45. POMPEJI
4. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
5. PERNILLA JOHANSSON, Sverige47. SF SANTIAGO
6. ANYA ERNEST, Sverige1. AL RAAI
7. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL
8. ULRIKA BORG, Sverige21. GS PREZTIGE
9. ELIN JANSSON, Sverige43. NEVYN
10. ELLA LINDBLOM, Sverige11. ELF
11. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
12. LOUISE ERIKSSON, Sverige54. THEE FIFTH ELEMENT
13. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
14. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA
15. ANNETTE FALK, Sverige14. FAGONA



Ewa Wenden's
Klass 310 Classic Pleasure, Master

Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark28. LILIUZ
2. HANNA PERSSON, Sverige12. ELYSION
3. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO
4. EVA PALMAER, Sverige15. FLM VERDI



Stamnäs Arabers
Klass 311 Dressyr Lätt C:1 2015

C:Yvonne Buchborn.
Nr. Ryttare E.nr Häst
02. JOHANNA ERICSSON, Sverige64. PRADAS ROSE
01. SARA ROTHMAN, Sverige63. VIVA NIVINCI
1. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
2. LOUISE ERIKSSON, Sverige54. THEE FIFTH ELEMENT
3. BEATRICE HAGSTRÖM, Hofors RS30. MACKENZIE
4. ANYA ERNEST, Sverige1. AL RAAI
5. AGNES WIKSTRÖM, Sverige59. WIVACE
6. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
7. ULRIKA BORG, Sverige21. GS PREZTIGE
8. ELLA LINDBLOM, Sverige11. ELF
9. CAROLINA SCHWEILER, Sverige3. BARDIR
10. PIA LEWERENTZ, Sverige45. POMPEJI
11. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
12. PERNILLA JOHANSSON, Sverige47. SF SANTIAGO
13. ANNETTE FALK, Sverige14. FAGONA
14. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA
15. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
16. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
17. HELENE BERGSTØL, Norge60. W-V-T BEATRICE
18. ALEXANDRA JOHANSSON, Sverige52. TA CUBUS
19. EVA SLÄTIS, Sverige56. TS NIENYA
20. ---



Bränninge Arabians
Klass 321 Dressyr Lätt B:1 2015

C:Yvonne Buchborn.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. JOHANNA ERICSSON, Sverige64. PRADAS ROSE
1. ---
2. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
3. ---
4. ELIN JANSSON, Sverige43. NEVYN
5. CAROLINA SCHWEILER, Sverige3. BARDIR
6. PERNILLA JOHANSSON, Sverige47. SF SANTIAGO
7. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
8. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
9. HELENE BERGSTØL, Norge60. W-V-T BEATRICE
10. ANNBJÖRG HOLM, Norge49. SR EL PATRON
11. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
12. EVA SLÄTIS, Sverige56. TS NIENYA
13. AGNES WIKSTRÖM, Sverige59. WIVACE



Kestas Arabers
Klass 322 Dressyr Lätt B:3 2007

C:Mariethe Ehnlund.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
2. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
3. ANNBJÖRG HOLM, Norge49. SR EL PATRON
4. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
5. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
6. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
7. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
8. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark28. LILIUZ



Ullstorp Arabers
Klass 331 Dressyr Lätt A:1 2007

C:Yvonne Buchborn.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM
2. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA
3. IZABELLA LIED, Sverige55. TRYPZIO OX
4. LOUISE FOSSUM, Sverige41. NANNINA
5. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark28. LILIUZ



Eqvitals
Klass 342 Dressyr Msv C:1 2011

C:Yvonne Buchborn.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. IZABELLA LIED, Sverige55. TRYPZIO OX
2. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO
3. HANNA PERSSON, Sverige12. ELYSION
4. EVA PALMAER, Sverige15. FLM VERDI
5. PIA LEWERENTZ, Sverige42. NASDAQ
6. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM



Ovansundet Entrepenads
Klass 351 SM/NM - Dressyr Msv B:2 2006,

H:Mariethe Ehnlund. C:Gustaf Svalling. M:Cecilia Hansson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM
2. HANNA PERSSON, Sverige12. ELYSION
3. EVA PALMAER, Sverige15. FLM VERDI
4. IZABELLA LIED, Sverige55. TRYPZIO OX
5. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO
6. PIA LEWERENTZ, Sverige42. NASDAQ



Papa's Arabians - Susanna Uhlén's
Klass 352 SM/NM - Dressyr Msv B:4 2003,

H:Mariethe Ehnlund. C:Gustaf Svalling. M:Cecilia Hansson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. IZABELLA LIED, Sverige55. TRYPZIO OX
2. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM
3. EVA PALMAER, Sverige15. FLM VERDI
4. HANNA PERSSON, Sverige12. ELYSION
5. PIA LEWERENTZ, Sverige42. NASDAQ
6. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO



Berglunds Fastigheter & Maskins
Klass 411 Working Equitation, LB, dressyr

E:Adriana Graucob.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
2. LENA KARLSSON, Rotbrunna RF40. MÜSTIK (PB)
3. ANNE ENGQVIST, Sverige57. TUILERIE RP1300 (PB)
4. ---



Berglunds Fastigheter & Maskinss
Klass 411 Working Equitation, LB, teknik

E:Adriana Graucob.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA KARLSSON, Rotbrunna RF40. MÜSTIK (PB)
2. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
3. ANNE ENGQVIST, Sverige57. TUILERIE RP1300 (PB)
4. ---



Berglunds Fastigheter & Maskins
Klass 411 Working Equitation, LB, speed

Domare:Adriana Graucob.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. LENA KARLSSON, Rotbrunna RF40. MÜSTIK (PB)
2. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
3. ANNE ENGQVIST, Sverige57. TUILERIE RP1300 (PB)
4. ---



Phi Arabians
Klass 601 Pole Bending

Domare:Josefine Stenqvist.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. LOUISE ERIKSSON, Sverige54. THEE FIFTH ELEMENT
3. JULIA TÖRNER, Sverige18. GNISTRA
4. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
5. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
6. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
7. EVA SLÄTIS, Sverige56. TS NIENYA
8. PIA LEWERENTZ, Sverige45. POMPEJI
9. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
10. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
11. ULRIKA BORG, Sverige21. GS PREZTIGE
12. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Golden Arabians
Klass 602 Speed 400 m

Domare:Göran Ericsson.
Nr. Ryttare E.nr Häst
02. ANNBJÖRG HOLM, Norge60. W-V-T BEATRICE
01. JOHANNA ERICSSON, Sverige64. PRADAS ROSE
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
3. VIKTORIA WINBERG, Sverige23. JAMB
4. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO
5. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ
6. ---
7. LOUISE SOWINSKI, Danmark29. LYNET OX
8. ELIN EDLING, Sverige19. GRAND
9. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
10. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
11. ---
12. ULRIKA BORG, Sverige21. GS PREZTIGE
13. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Anders Asplund Byggs
Klass 603 Barrel Racing

Domare:Josefine Stenqvist.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON
2. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
3. JULIA TÖRNER, Sverige18. GNISTRA
4. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
5. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
6. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT



Sinus Arabstuteris
Klass 701 Damsadel

Domare:Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
1. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
2. KARIN FEJÉR, Sverige34. MEMPHIS (PB)



Mellanmöllan Arabstuteris
Klass 702 Native Costume

Domare:Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
1. SABRINA FREDSLUND, Danmark32. MAGIC WHITE DREAM
2. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
3. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR



Klass 708 Tillgodoräknad Distanstävling

Nr. Ryttare E.nr Häst
03. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY
02. ELLA LINDBLOM, Sverige11. ELF
01. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA



Klass 709 Tillgodoräknad Galopptävling

Nr. Ryttare E.nr Häst
01. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ



Sweden Arabians
Klass 901 Utställning, hingstklass

E:Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. SARA ROTHMAN, Sverige63. VIVA NIVINCI
1. LOUISE ERIKSSON, Sverige54. THEE FIFTH ELEMENT
2. ELIN EDLING, Sverige19. GRAND
3. VIKTORIA WINBERG, Sverige23. JAMB
4. CAROLINA SCHWEILER, Sverige3. BARDIR
5. CARINA BYRNE, Danmark9. ECHO APOLLO



Fogelsunda Arabers
Klass 902 Utställning, valackklass

E:Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. ANGELIQUE HILL, Sverige46. SAHT AHRNSZLY MEHL
1. REBECCA PALM, Sverige2. BACCARAT
2. BEATRICE HAGSTRÖM, Hofors RS30. MACKENZIE
3. THERESE FROM, Sverige26. JV WITORIO
4. ULRIKA BORG, Sverige21. GS PREZTIGE
5. ELLA LINDBLOM, Sverige11. ELF
6. ANNA PEDERSEN, Sverige25. JB VINCZENT
7. ANYA ERNEST, Sverige1. AL RAAI
8. ALEXANDRA JOHANSSON, Sverige52. TA CUBUS
9. LENA ANDERSSON, Sverige16. FLYING SURVIVOR
10. IDA NILSSON, Sverige39. ML KHADIR
11. ELIN JOELSSON, Sverige4. CAS JEREMIAH GRAY
12. IZABELLA LIED, Sverige55. TRYPZIO OX
13. JENNY LAURELL, Sverige17. GHINZAL
14. ELIN JANSSON, Sverige43. NEVYN
15. PERNILLA JOHANSSON, Sverige47. SF SANTIAGO
16. HELENA JODIE BYRNE, Danmark7. DEMIR
17. PAULINE HANSSON, Sverige53. THE FABULOUS FARAX
18. PIA LEWERENTZ, Sverige45. POMPEJI
19. REBECKA ANDERSSON, Sverige58. WASSIM
20. AGNES WIKSTRÖM, Sverige59. WIVACE
21. REBECCA PALM, Sverige62. Z-ERAGON



Rörvalls Arabstuteris
Klass 903 Utställning, stoklass

E:Dr.Marc Somerhausen.
Nr. Ryttare E.nr Häst
01. JOHANNA ERICSSON, Sverige64. PRADAS ROSE
1. ANNA WENNER, Sverige13. FADIDJA
2. ANNETTE FALK, Sverige14. FAGONA
3. SARA NYGREN MOSTRÖM, Sverige31. MAFANA
4. LINNEA SÖDERBERG, Sverige44. POHZERA
5. CAROLINE ERICSSON, Sverige27. LADY SCARLET
6. EVA SLÄTIS, Sverige56. TS NIENYA
7. ---
8. ELIN EKELUND HUSBORN, Sverige35. MESOPOTAMIA
9. MIKAELA FREANDER, Sverige20. GS KAREZZ
10. ---
11. ---
12. SARAH HOLM, Sverige10. ELECTRIFY
13. ANNICA WESTERLUND, Sverige61. ZAHARA SUNSHINE
14. LISBETH FLOOR BENDIXEN, Danmark50. SWEET CARESS D.
15. KATRINA EHNGREN, Sverige37. MISTRA
16. JULIA TÖRNER, Sverige18. GNISTRA
17. ELANOR MOWBRAY JONES, Sverige38. MISTRALS SHAHINA
18. ANNA WENNER, Sverige48. SP FARWA

     RS-pro/HTML 02-03